Kaip perkelti WordPress interneto svetainę į kitą serverį?

Kaip perkelti WordPress interneto svetainę į kitą serverį?

Ar jūs galvojate apie savo WordPress svetainės ar el.pašto perkėlimą į kitą serverį? Tai gali pasirodyti šioks toks iššūkis pradžioje ir gali sukelti nemažai klausimų į kuriuos pasistengsime ir atsakyti jums.

Šiame straipsnyje pasidalinsime ne tik pagrindiniais žingsniais, kaip sėkmingai perkelti WordPress svetainę, bet ir patarimais ir galimomis rizikomis bei klaidomis.

1. Svetainės perkėlimo rizikos ir iššūkiai

Prieš pradedant wordpress svetainės perkėlimą, svarbu atkrepti dėmesį į galimas rizikas ir iššūkius, su kuriais galite susidurti:

a. Duomenų praradimas

Viena iš didžiausių rizikų yra duomenų praradimas, todėl visų pirma prieš pradedant svetainės perkėlimą stipriai patariame pasidaryti svetainės failų ir duomenų bazės atsargines kopijas. Kartais netinkamas mygtuko paspaudimas gali sukelti didelių problemų. Todėl rekomenduojame prieš atliekant bet kokius perkėlimo darbus apsisaugoti iš anksto, jeigu kažkas nepavyktų.

b. Svetainės neveikimas perkėlimo metu

Kai kurios svetainės gali patirti laikinus neveikimus per perkėlimo procesą, todėl svarbu planuoti kada atliksite projekto ar el. pašto dėžutės perkėlimą į kitą serverį, hostingą.

Įprastai tokie procesai, kaip interneto svetainės perkėlimas yra vykdomi, kai yra mažesnis lankytojų srautas dienoje ar savaitėje.

Taip pat perkėlimo metu galite įjungti svetainėje peradresavimą į statinį puslapį, kuriame bus informacija, jog šiuo metu svetainė yra atnaujinama ir taip informuosite savo lankytojus, kad tai nėra svetainės klaida, o tik laikini techniniai darbai.

c. Techniniai iššūkiai

interneto-svetainės-perkėlimas

Techniniai darbai gali sukelti iššūkių, ypač jei nesate supažinę su serverio ar el. pašto perkėlimo procesu. Svarbu įsitikinti, kad turite pakankamai žinių apie tai, kaip veikia WordPress, kad išvengtumėte komplikacijų.

Jeigu norite pasimokyti ir pagilinti žinias, kaip atliekamas svetainės perkėlimas, galite pabandyti perkelti savo veikiančia interneto svetainę į localhost (vietinį kompiuterį). Perkeliant svetainę į localhost sumažinsite galimas rizikas, nes tai bus atliekama tik jūsų kompiuteryje ir matoma tik jums.

Perkeliant wordpress svetainę į localhost pagrindiniai darbai yra:

  • Įsidiegti vieną iš šių programų – Xampp arba Wampserver.
  • Perkelti esamos veikiančios svetainės failus į xampp ar wampserver direktoriją.
  • Susikurti naują duomenų bazę ir perkelti dabartinės svetainės duomenų bazę.
  • Atnaujinti duomenų bazėje nuorodas.
  • Atnaujinti wp-config.php failą.

Taip pat perkėlimo metu galite įjungti svetainėje peradresavimą į statinį puslapį, kuriame bus informacija, jog šiuo metu svetainė yra atnaujinama. Taip informuosite savo lankytojus, kad tai nėra svetainės klaida, o tik laikini techniniai darbai.

2. Kaip perkelti WordPress svetainę į kitą serverį etapai:

a. Atsarginė kopija

Prieš pradedant bet kokius veiksmus pasidarykite svetainės atsarginę kopiją. Tai yra vienas svarbiausių žingsnių, nes tai užtikrins, kad turite duomenų kopiją įvykus neskalndumams.

b. Naujas serveris, hostingas

Pasirinkite patikimą hostingo tiekėją su gera reputacija. Tai ne tik užtikrins jūsų svetainės stabilumą, bet ir sumažins techninių problemų riziką.

Mes, NordWeb, rekomenduojame Hostinger.lt teikiamas paslaugas, nes turime didelę patirtį dirbdami kartu ir jų siūlomos kokybės bei kainos santykis yra vienas iš geriausių šiuo metu rinkoje.

c. Duomenų migracija

Yra keletas būdų perkelti duomenis, tačiau dažniausiai naudojami įrankiai yra Duplicator arba perkelimas rankiniu būdu. Svarbu atsižvelgti į tai, kiek duomenų turite ir kokį metodą norite pasirinkti.

d. DNS atnaujinimai

Siekiant nukreipti lankytojus į naują serverį, būtina atnaujinti DNS įrašus. Tai paprastai daroma per DNS valdymo skydelį.

e. Patikrinimas ir testavimas

Po perkėlimo atidžiai patikrinkite svetainę. Įsitikinkite, kad visas turinys yra perkeltas teisingai, nuorodos veikia ir kontaktų formos veikia tinkamai. Atlikite keletą testų, kad būtumėte tikri dėl visos svetainės veikimo.

Jei jaučiate, kad šis procesas gali būti sudėtingas, arba tiesiog nesate tikri, kaip tai padaryti, mūsų NordWeb komanda yra čia, kad jums padėtų. Mes turime ilgalaikę patirtį ir padėsime kad jūsų svetainė būtų perkelta saugiai ir efektyviai. Susisiekite su mumis ir aptarsime svetainės perkėlimo darbus.

Apibendrinimas

Svetainės ar el. pašto dėžutės perkėlimas gali būti nemenkas iššūkis, tačiau tinkamai pasiruošus ir naudojant tinkamus įrankius, tai gali būti nesudėtingas procesas. Jūsų WordPress svetainės perkėlimas į kitą serverį gali padėti pagerinti puslapio krovimo greitį ar serverio išlaidas, todėl tai verta apsvarstyti.

PATARIMAI, NAUJIENOS

Taip pat skaitykite